Radykalni islamiści w Pakistanie protestują przeciwko uwolnieniu Asii Bibi; ich lider wzywa do zabicia sędziów

W Pakistanie trwają protesty przeciwko decyzji Sądu Najwyższego, który uniewinnił katoliczkę Asie Bibi. Kobieta padła ofiarą nieludzkiego prawa o bluźnierstwie. Demonstranci zablokowali drogi do głównych miast w kraju. Muzułmański duchowny i lider islamistycznej partii Muhammad Qadri wezwał do zabicia sędziów. W tej sytuacji może dość do kolejnych prześladowań chrześcijan. 

W Pakistanie formowanie, kształcenie, edukacja przyszłych pokoleń oparte są tylko i wyłącznie o radykalną interpretację Koranu. Ludzie są radykalizowani i kształtowani przez ekstremistów i radykałów.

Bardzo cierpi na tym zaledwie dwu-procentowa mniejszość chrześcijańska.  Uniewinnienie Asii Bibi spowodowało wzburzenie wśród wyznawców islamu.  Tysiące muzułmanów protestowało przed budynkiem Sądu Najwyższego Pakistanu w Lahaur.  Podobne manifestacje odbywają się w innych miastach w kraju, m.in. w Islamabadzie, Peszawarze i Karaczi. Demonstranci zablokowali drogi do głównych miast.

Mieszkańców podburza Muhammad Qadri – muzułmański duchowny oraz założyciel ultraislamistycznego ugrupowania politycznego Tehreek-e-Labaik.

– Teraz cały naród musi stoczyć wojnę, wielką wojnę, trzeba wprowadzić wielką rewolucję. Musi powstać rewolucja islamska, trzeba podnieść flagę Proroka – wzywał swoich zwolenników na jednym z wieców.

Muhammad Qadri nawoływał też do zabicia sędziów, którzy uniewinnili Asie Bibi.

W tej sytuacji może dojść do aktów przemocy wymierzonych w mniejszość chrześcijańską w Pakistanie. Cały czas trzeba się za nich modlić.

– Trzeba przy okazji zwrócić uwagę na problem prześladowania chrześcijan w ogóle. Mamy do czynienia z ludobójstwem na całym świecie. Ta sytuacja (Asii Bibi – przyp.red.) to tylko jeden wycinek pewnej rzeczywistości, w którym spotkaliśmy się na szczęście z dobrym rozwiązaniem, natomiast sytuacja chrześcijan na całym świcie jest dramatycznapodkreśla Magdalena Trojanowska, prezes Stowarzyszenia Rodzice Chronią Dzieci.

Według danych Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie co pięć minut na świecie ginie za swoja wiarę Chrześcijanin. Na razie nie wiadomo, gdzie znajduje się uniewinniona Asia Bibi i jej rodzina. Nie wiadomo czy uda im się wyjechać z Pakistanu.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl