Armia iracka natrafiła w Mosulu na ważne dokumenty tzw. Państwa Islamskiego

Iraccy żołnierze odkryli w jednym z budynków w odbitej z rąk dżihadystów południowo-wschodniej dzielnicy Mosulu ważne dokumenty dotyczące źródeł finansowania tzw. Państwa Islamskiego (ISIS) – informuje ogłoszony w piątek komunikat dowództwa irackiego.

Według komunikatu Dowództwa Operacji Wyzwolenia prowincji Niniwa, której stolicą jest Mosul, dokumenty te zawierają m.in. spis gruntów i nieruchomości, które do czasu zajęcia miasta przez oddziały ISIS należały do bezwzględnie eksterminowanych przez dżihadystów mniejszości.

We wspomnianym spisie widnieją dane dotyczące środków pieniężnych uzyskanych z transakcji sprzedaży skonfiskowanej mieszkańcom własności. ISIS wydatkowało je na zakup broni i materiałów wybuchowych – podaje irackie dowództwo.

Dokumenty mogą posłużyć jako dowody w przyszłych procesach sądowych przywódców tzw. Państwa Islamskiego.

Według czwartkowego komunikatu Dowództwa Wspólnych Operacji iracko-kurdyjskich mających za cel wyzwolenie Mosulu, w ich toku od 17 października odebrano z rąk ISIS 361 miejscowości.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl