fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

GDDKIA do końca roku chce ogłosić przetargi warte blisko 12 mld zł

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje ogłosić do końca tego roku przetargi na realizację 11 zadań o łącznej długości ok. 250 km, których koszt szacowany jest na blisko 12 mld zł – poinformowała w czwartek GDDKiA.

„Do końca 2019 r. planujemy ogłosić w ramach nowo realizowanych inwestycji z Programu Budowy Dróg Krajowych postępowania na 11 zadań o łącznej długości około 250 km. Koszty robót budowlanych szacujemy na kwotę blisko 12 miliardów złotych” – podała GDDKiA.

Dyrekcja poinformowała, że najbliższe przetargi, które planuje ogłosić będą dotyczyły budowy trasy S5 Nowe Marzy – Dworzysko, S5 Dworzysko – Aleksandrowo, S5 Białe Błota – Szubin, S5 Wirwajdy – Ornowo, S7 Płońsk – Czosnów (odcinek II i III), S7 Moczydło – Miechów, S61 Ostrów Mazowiecka – Śniadowo, S61 obwodnica Augustowa – granica państwa, S16 Borki Wielkie – Mrągowo, S19 Rzeszów Południe – Babica.

GDDKiA przypomina, że realizuje 111 zadań inwestycyjnych w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na ponad 56 mld zł.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że nie ma ryzyka utraty dofinansowania unijnego na realizowane przez nią projekty i przypomina, że jest największym beneficjentem Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

„Skutecznie wykorzystujemy przyznane nam środki – rozliczyliśmy ich już ponad 56 proc. Rozliczanie finansowe projektów UE w obecnej perspektywie zakończy się 31 grudnia 2023 r. Nie ma ryzyka utraty dofinansowania unijnego” – napisano w komunikacie.

PAP/RIRM

drukuj