fot. PAP/Wojtek Jargiło

Trwa protest przewoźników na granicy z Ukrainą

Nadal nie ma porozumienia w sprawie protestów polskich przewoźników na trzech przejściach granicznych z Ukrainą.

W środę z protestującymi spotkał się minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk, a także przedstawiciele rządu Ukrainy i Komisji Europejskiej.

Minister Andrzej Adamczyk na konferencji prasowej wskazał, że za obecną sytuację na granicy odpowiada zarówno Ukraina, jak i Unia Europejska.

https://twitter.com/MI_GOV_PL/status/1724817548816928925

Chodzi o umowę podpisaną pomiędzy tymi dwoma stronami, zawieszającą zezwolenia na wjazd samochodów ciężarowych do Polski. Minister Andrzej Adamczyk zaznaczył, że umowa ta powoduje zaburzenie relacji polsko-ukraińskich.

Jest to całkowite zaburzenie relacji, jeżeli chodzi o ilość samochodów polskich wykonujących operacje na Ukrainę, a ilość samochodów ukraińskich wjeżdżających do Polski. Różnice te są na korzyść przedsiębiorców z Ukrainy. Polacy – jak mówił jeden z przedstawicieli protestujących – czują się wypychani z tego rynku – powiedział Andrzej Adamczyk.

Resort infrastruktury zapewnił też, że cały czas prowadzi rozmowy w sprawie protestów na granicy z Ukrainą. Przewoźnicy na polsko-ukraińskich przejściach granicznych protestują jedenasty dzień.

https://twitter.com/MI_GOV_PL/status/1724883959757066663

Domagają się m.in. wprowadzenia zezwoleń komercyjnych dla firm ukraińskich. Chcą też wprowadzenia zakazu rejestrowania w Polsce firm transportowych z zagranicznym kapitałem.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl