Kłamstwa PO nt. Dyrektora Radia Maryja. Trwa składanie wniosków do Prokuratury [POBIERZ WZÓR PISMA]

To zwykłe kłamstwo. Wrogów Kościoła i Polski denerwuje, że mamy głos, na który oni nie mają wpływu – powiedział dyrektor Radia Maryja. W rozmowie z „Naszym Dziennikiem” o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR odniósł się do kampanii bilboardowej Platformy Obywatelskiej, która obok wizerunku dyrektora katolickiej rozgłośni umieściła hasło „wziął 94 mln dotacji”.

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR podkreślił, że doświadcza ataków od początku istnienia Radia Maryja. Atakowali i atakują nas przeróżnymi kłamstwami, a najbardziej tym, jaki to rzekomo jestem bogaty – mówił. Podkreślił, że takie działania mają zniechęcić darczyńców do wspierania katolickiej rozgłośni.

Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis, zaznaczyła, iż obecna akcja PO wymierzona w o. Tadeusza Rydzyka CSsR jest klasycznym przykładem manipulacji.

– Każdy polityk wie o tym, że ksiądz, który jest zakonnikiem – nie ma nic. Wszystko co ma należy do zakonu. Ojciec Dyrektor nie pobiera żadnego wynagrodzenia. Jest tylko fundatorem Fundacji i założycielem szkoły. Nie odbiera żadnej dywidendy, nie otrzymuje żadnych środków jako osoba prywatna z dotacji. Przekazanie informacji, że „o. Tadeusz Rydzyk wziął 94 mln zł” jest absolutnie świadomą manipulacją i świadomym kłamstwem przekazywanym przez polityków PO – wskazała Lidia Kochanowicz-Mańk.

Dyrektor Fundacji Lux Veritatis wyraziła także ubolewanie z powodu bezkarności głoszenia takich kłamstw, ponieważ dochodzenie do prawdy trwa latami, a kary są znikome.

Mimo to, poseł PiS Anna Sobecka zwróciła się do Prokuratora Generalnego z prośbą o ściganie z urzędu sprawy oszczerstwa Platformy Obywatelskiej wobec dyrektora Radia Maryja [zobacz].

W „Naszym Dzienniku” znajduje się wzór pisma do Prokuratury Krajowej z prośbą o zajęcie się sprawą, które może wysłać każdy z nas. Dokument można pobrać także z poniższego pliku.

***

[Pobierz wzór pisma do Prokuratury Krajowej]

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl