fot. twitter.com/xrytel

Projekt „Zatrzymaj aborcję” ponownie nie znalazł się w harmonogramie prac sejmowej komisji

Obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję” nie ma w harmonogramie najbliższych prac sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. 

Przed świętami jej przewodnicząca poseł Bożena Borys Szopa pytana przez reportera Redakcji Informacyjnej Radia Maryja o termin rozpatrywania projektu, powiedziała, że stanie się to pewnie w najbliższym możliwym terminie.

Najbliższą okazją jest posiedzenie Sejmu w przyszłym tygodniu. Jednak w planach komisji nie widnieje do dzisiaj punkt mówiący o zaplanowaniu prac nad projektem „Zatrzymaj aborcję”

Celem inicjatywy „Zatrzymaj aborcję” jest usunięcie z polskiego prawa tzw. przesłanki eugenicznej. Z tym projektem nie można zwlekać bo ceną jest życie kolejnego poczętego dziecka powiedziała przedstawicielka inicjatywy „Zatrzymaj aborcję” Kaja Godek, z Fundacji Życie i Rodzina.

Wiem, że są posłowie, którzy będą składali wnioski formalne o dołączenie projektu „Zatrzymaj aborcję” do obrad. My pójdziemy na to posiedzenie komisji i będziemy przypominać o tym, że nie ma już w zasadzie żadnych przeszkód formalnych, żeby ten projekt zarekomendować Sejmowi do uchwalenia w drugim czytaniu. Wymagana była do tego projektu opinia Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka i ta opinia została wydana 19 marca. W tej chwili nie trzeba już czekać na żadne inne opinie. Projekt jest krótki, tutaj nie ma się nad czym zastanawiać. To nie wymaga długiej dyskusji. Wypadałoby ten projekt jak najszybciej zarekomendować Sejmowi i przyczynić się do zatrzymania tzw. aborcji eugenicznej. Bo to nie jest projekt, o którym możemy rozmawiać miesiącami. Tutaj każda doba to jest trójka kolejnych zabitych w szpitalach dzieci. To trzeba jak najszybciej skończyć – podkreślała Kaja Godek.

Inicjatywa obywatelska jest w Sejmie od stycznia. O niezwłoczne podjęcie prac nad przepisami zaapelowali księża biskupi i Polacy, którzy masowo wysyłali do polityków listy w tej sprawie.

Dziś prawo dopuszcza możliwość zabicia dziecka w trzech przypadkach; zagrożenia życia matki, poczęcie w wyniku popełnienia czynu zabronionego oraz ze względu na chorobę dziecka. Obywatelski projekt likwiduje tę ostatnią przesłankę.

RIRM

drukuj