fot. facebook.com/Grzegorz-Matusiak

Poseł G. Matusiak: Pracujemy nad projektem ustawy Zatrzymaj Aborcję. Osobiście jestem za życiem

Poseł Grzegorz Matusiak, przewodniczący podkomisji, do której trafił projekt Zatrzymaj Aborcję, zapewnia, że trwają prace nad przepisami. Według obrońców życia parlamentarzysta blokuje obywatelski projekt wykreślający z polskiego prawa tzw. przesłankę eugeniczną.

W lipcu br. ustawa trafiła do sejmowej podkomisji. Wówczas politycy partii rządzącej zapewniali, że zajmą się nią na powakacyjnym posiedzeniu Sejmu. Tak się jednak nie stało, a data pierwszego posiedzenia jest ciągle przesuwana.

Minął również rok odkąd w Trybunale Konstytucyjnym został złożony wniosek o zbadanie zgodności z ustawą zasadniczą tzw. przesłanki eugenicznej. Sprawa nie została jeszcze rozpatrzona.

Obrońcy życia wielokrotnie apelowali do polityków, by zajęli się projektem, który zakazuje zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Z kolei poseł Grzegorz Matusiak zapewnia, że jest za życiem.

– My pracujemy nad projektem tej ustawy, ale również zapoznajemy się z wszystkimi pismami, które spływają do sekretariatu naszej podkomisji. Osobiście głosowałem za życiem i jestem za życiem. Myślę, że o terminie poinformujemy społeczeństwo, panią Kaję Godek i zainteresowane osoby – mówi polityk.

Pod obywatelskim projektem podpisało się ponad 800 tys. osób. Obrońcy życia zachęcają, by dzwonić do posłów w celu wyrażenia zaniepokojenia zaistniałą sytuacją. W tym celu należy wejść na stronę zadzwondoposla.pl. Znajdują się tam numery telefonów do biur poselskich.

RIRM

drukuj