fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] O. dr T. Rydzyk: W dobrej zmianie przede wszystkim powinno chodzić o ducha

Gdzie macie dobrą zmianę? Dobra zmiana to nie tylko, żeby praca była, nie tylko, żeby finanse dobrze grały, nie tylko, żeby był 500 plus – choć Bogu dzięki i za to chwała, za pochylenie się nad potrzebującymi. Ale gdzie jest duch? Dlaczego ci, którzy mówią o dobrej zmianie nie dbają o ducha? Do kościoła chodzicie i was Pan Jezus tego uczy? – mówił do polityków Zjednoczonej Prawicy w programie „Rozmowy niedokończone” na antenie TV Trwam i Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Mówi się, że w Polsce nie ma jeszcze społecznej akceptacji na wprowadzanie ideologii gender – w Irlandii czy w Niemczech też tego na początku nie było, ale przeciwnicy pracują – powiedział o dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Tylko cały, silny i mądry naród da radę. Cały czas idzie to do nas, idzie to „sączenie”, szokowanie nas najgorszymi bluźnierstwami. Np. na Pomorzu w Gdańsku promował to zamordowany były prezydent Adamowicz. Nie bójmy się mówić prawdy! Wytaczał on nam procesy za prawdę! Sądy kazały nam go przepraszać za to, że wyrzucani byli ludzie na bruk. Pamiętam programy „Interwencja” w TV Trwam i człowieka, który mówił, że został usunięty z mieszkania i został bezdomny. Najpierw zmarła jego żona, a później on – zaznaczył dyrektor Radia Maryja.

I tamto było w porządku? A teraz wprowadzają gender do szkół – dodał.

– Ciekaw jestem jak posłowie Prawa i Sprawiedliwości w tej sprawie się zachowują. Czy nie są też tak stojący z boku, żeby być poprawnym politycznie, by tak Panu Bogu ogarek i diabłu świeczkę. Nie wiem, czy nie jesteśmy tacy. Warto się temu przypatrywać – zaznaczył redemptorysta.

Gender idzie powoli, ale w Polsce następuje to coraz mocniej i szerzej – powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Jesteśmy ludźmi wierzącymi, jesteśmy katolikami – nie patrzmy na to, żeby biskup powiedział czy ksiądz, a katolicy głowę w piasek. Oni nas oswajają z nienormalnością. Zobaczmy co jest w Warszawie, jakie tam jest osłabianie katolików. Prezydent Warszawy chce, by była tylko jedna godzina tygodniowo religii w szkołach. W dodatku na pierwszej i ostatniej lekcji, czyli po prostu – żeby nikt nie przychodził. Ile już razy bywa tak, że religia jest o godz. 7.00 rano. Który z uczniów przyjdzie? To jest obliczone w sposób faryzejski. Oni mówią, że są tolerancyjni, że są za prawami, ale właśnie tak traktują religię – wskazał.

Dyrektor i założyciel katolickiej rozgłośni odniósł się również do kondycji rodzin.

– Ile rodzin jest rozbitych, ile zapracowanych rodziców, często te dzieci zostają same. Jak nie będzie prowadzenia do Pana Jezusa, to jakie będą sumienia ludzi? Będzie „Róbta co chceta”, „hulaj, piekła nie ma”, itd. A Kościół, klechy to pedofile i bandyci – zaznaczył redemptorysta.

W dobrej zmianie przede wszystkim powinno chodzić o ducha, a nie materialne dobra – mówił dyrektor Radia Maryja.

– Gdzie macie dobrą zmianę? Dobra zmiana to nie tylko, żeby praca była, nie tylko, żeby finanse dobrze grały, nie tylko, żeby był 500 plus – choć Bogu dzięki i za to chwała, za pochylenie się nad potrzebującymi. Ale gdzie jest duch? Dlaczego ci, którzy mówią o dobrej zmianie nie dbają o ducha? Do kościoła chodzicie i was Pan Jezus tego uczy? Trzeba to naprawić! Telewizja powinna pokazywać prawidłową rodzinę, powinna pokazywać normalność. Nie nazywajmy się konserwatystami! Normalność, a nie konserwatyzm! – podkreślił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

 

RIRM

drukuj