Ataki na Radio Maryja i o. Tadeusza Rydzyka

Kolejne medialne ataki na Radio Maryja i o. Tadeusza Rydzyka tuż przez obchodami XXI rocznicy powstania rozgłośni.

Na antenie TVP, Tomasz Lis w swoim programie zwracając się do Romana Giertych pyta czy jeżeli ten zostałby wicepremierem odznaczyłby Orderem Orła Białego o. Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja.

Roman Giertych stwierdził, że zdecydowanie nie tłumacząc; że Ojciec Tadeusz Rydzyk pełni w sumie negatywną rolę w tej chwili w życiu publicznym.

Poseł Anna Sobecka członek rady Programowej TVP stwierdziła, że Roman Giertych jest dziś kameleonem skrajnej prawicy, który próbuje przypodobać się ekipie rządzącej. Dodała, że red. Tomasz Lis, który wpisuje się w politykę rządu, kompromituje się zadając takie pytania.

– Bardzo chciałby skompromitować i Radio Maryja i ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka, ale przecież pomysłodawcą jeśli chodzi o przydział Orła Białego dla ojca Tadeusza Rydzyka był wcześniej on sam. Staje się śmieszny, bo to był jego pomysł – powiedziała poseł Anna Sobecka.

Obchody rocznicowe katolickiej rozgłośni odbędą się już w najbliższą sobotę w Toruniu.

 

Wypowiedź poseł Anny Sobeckiej:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl