fot. twitter.com/JasnaGoraNews

Pielgrzymka pracowników „Naszego Dziennika” na Jasną Górę. O. T. Rydzyk CSsR: Media są po to, żeby głosić prawdę. Idziecie jak Dawid na Goliata

Pracownicy „Naszego Dziennika” modlili się w środę na Jasnej Górze przed wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej.  <<„Nasz Dziennik” nie ma w podtytule „katolicki”, ale jest katolicki. W podtytule ma napisane „Veritatis splendor”  – „Blask prawdy”. Pan Jezus nam mówi: Tylko prawda was wyzwoli […]. Jesteśmy przed cudownym wizerunkiem naszej Matki, wpatrujemy się w Nią, a Ona daje nam swojego Syna. On daje nam słowo prawdy. Media są po to, żeby głosić prawdę>> – powiedział podczas pielgrzymki pracowników „Naszego Dziennika” na Jasną Górę dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk, który przewodniczył Mszy św. w Częstochowie.

Już od ponad 20 lat pracownicy „Naszego Dziennika” pielgrzymują na Jasną Górę. O. dr Tadeusz Rydzyk podczas homilii przypomniał o zadaniach ludzi mediów, a więc o służeniu prawdzie poprzez tworzenie wartościowych informacji.

– Wydawało nam się, że podczas przemian odchodzi straszna ideologia, że się skończyła, łudziliśmy się. Słuchaliśmy propagandy, że wszystko jest już jak w niebie. Zobaczyliśmy jednak, że tak nie jest. Zobaczyliśmy, że Kościół i Naród bez mediów jest jak niemowa, a garstka ludzi manipuluje całym narodem, bo mają media. Zadbali w czasach przemiany, żeby chwycić media […]. Zdecydowaliście się uruchomić „Nasz Dziennik” w porywie serca, w idealizmie, nie mając kapitału. Kapitałem było pragnienie głoszenia prawdy, służby Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie. Pamiętam jak nie było pieniędzy na komputer […]. Podjęliście się, nie mając nic. Ona jest naszą królową. Ona może wszystko uczynić, wyprosić wszystko, co dobre, co zgodne z Bożymi przykazaniami […]. Od lat postanowiliście przychodzić przed oblicze Matki Bożej Częstochowskiej dzień przed Bożym Ciałem – zaznaczył o. dr Tadeusz Rydzyk, zwracając się do redaktorów „Naszego Dziennika”.

– Idziecie jak Dawid na Goliata. On miał procę i mały kamyczek, ale Bóg był z nim i tego uzbrojonego po zęby Goliata zlikwidował […]. Jan Paweł II mówił o świętej misji dziennikarza katolika. Mówił, że istotnie media i dziennikarstwo są nowoczesną potęgą, a zadaniem jest przekazywanie wartości kulturowych, duchowych, chrześcijańskich – dodał dyrektor Radia Maryja.

O. Tadeusz Rydzyk CSsR przypomniał, że Ojciec Święty Jan Paweł II nakreślił cechy dziennikarza. Być prawdziwym dziennikarzem to po prostu znaczy być prawą osobą, której życie osobiste odzwierciedla Ewangelię. Być człowiekiem modlitwy, mieć odwagę szukać i relacjonować prawdę, nawet jeśli nie jest uznawana za politycznie poprawną. Być dziennikarzem to dawać przykłady nadziei.

– To informować, ale informacja to słowo z łaciny i oznacza „do formowania”. Informacja ma formować, a nie burzyć. Ma kształtować człowieka na świadka samego Boga […]. Jak jest teraz z mediami to widzimy. Ci, co chcą mieć duże pieniądze mają media. By podbijać całe narody wystarczy mieć media […]. Mamy światłych katolików, uniwersytety katolickie, a nie możemy sobie dać rady […]. Grupa, która ma potężne media podbija ten naród, zmienia mentalność, zmienia duszę narodu. Dawaliśmy sobie radę w czasie okupacji i w komunizmie. Teraz nie możemy sobie dać rady bez prawych mediów. Trzeba głosić prawdę w miłości, dla dobra społeczeństwa, okazywać ludziom sens życia aż w wieczność. Z całego serca wam gratuluję, dziękuję za przyjaźń waszą z Radiem Maryja i Telewizją Trwam, życzę Wam byście się nigdy nie załamali […]. Mówią, że wielkość człowieka liczy się ilością nieprzyjaciół, a można powiedzieć, że i ilością hejtu […]. Co nas nie zabije to nas wzmocni. Jesteśmy z Maryją – zaznaczył dyrektor Radia Maryja.

Nasz Dziennik

drukuj