fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

W poniedziałek w Sejmie odsłonięcie tablicy upamiętniającej Lecha Kaczyńskiego

W poniedziałek w Sejmie zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca prezydenta Lecha Kaczyńskiego – poinformował PAP dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka. W uroczystości zaplanowano udział najwyższych urzędników państwowych.

„Odsłonięcie tablicy śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Sejmie jest częścią obchodów ósmej rocznicy tragedii z 10 kwietnia. To bardzo ważne wydarzenie dla parlamentu, z którym jako wieloletni poseł i senator był on związany” – powiedział PAP Grzegrzółka. Jak dodał, w poniedziałkowej uroczystości zaplanowano udział najwyższych rangą urzędników państwowych.

Tablica będzie się znajdowała w hallu przy głównym wejściu do Sejmu, na ścianie po prawej stronie schodów prowadzących do Sali Posiedzeń.

10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku w katastrofie samolotu Tu-154M wiozącego polską delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, wśród nich prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka, politycy, wojskowi, duchowni, kombatanci i przedstawiciele Rodzin Katyńskich.

PAP/RIRM

drukuj