fot. Tomasz Strąg

J. Kaczyński spotkał się z członkami PiS w Wielkopolsce

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spotkał się w sobotę w Poznaniu z wielkopolskimi działaczami partii. W trakcie spotkania mówił m.in. o przygotowaniach do wyborów samorządowych; wydarzenie było zamknięte dla mediów.

Szef poznańskich struktur partii, poseł Tadeusz Dziuba, powiedział w sobotę PAP, że w spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich wzięło udział ok. 400 osób z całego regionu. Wyjaśnił, że wizyta w Wielkopolsce wpisuje się w cykl spotkań prezesa PiS z najaktywniejszymi i funkcyjnymi członkami partii.

Dziuba powiedział, że Jarosław Kaczyński podczas spotkania przekazał informacje odnośnie bieżącej sytuacji w ugrupowaniu i w kraju, nakreślił też plan działań formacji w kontekście najbliższych wyborów samorządowych.

W wywiadzie udzielonym podczas wizyty w stolicy Wielkopolski TVP Poznań Jarosław Kaczyński nawiązał m.in do sprawy ostatniego kryzysu parlamentarnego.

„Wyciągamy rękę (do opozycji – PAP), ale w żadnym razie nie zgodzimy się na to, żeby istniała grupa, która po prostu nie przestrzega prawa, nie wyrzeka się tego rodzaju działań, które łamią prawo i nie ponosi żadnych konsekwencji” – stwierdził prezes PiS.

Tadeusz Dziuba powiedział, że wśród poruszanych na spotkaniu spraw, obok kwestii dotyczących lokalnych społeczności, spraw wewnątrzpartyjnych, pojawił się m.in. postulat wydania broszury poświęconej założeniom reformy oświaty.

Jarosław Kaczyński po spotkaniu w Poznaniu pojechał do Gorzowa Wielkopolskiego.

PAP/RIRM

drukuj