Prezes PiS: zawiązał się komitet budowy pomników

Zawiązał się komitet budowy pomników: smoleńskiego i prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Poinformował o tym prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Dodał, że na 8. rocznicę tragedii smoleńskiej pomniki powinny być gotowe.

Prezes PiS-u mówił, że pomniki powinny powstać na Krakowskim Przedmieściu, choć jak zaznaczył, ostatecznych lokalizacji jeszcze nie ma. Wskazał, że w składzie komitetu znaleźli się, m.in. politycy.

– Komitet składa się zarówno z polityków, jak i z osób, które znajdują się poza polityką, ale odgrywają znaczącą rolę w życiu publicznym i społecznym. Komitet jest jeszcze otwarty. Jesteśmy przekonani, że dojdzie do niego jeszcze wiele innych osób. Już raz tak było, przypomnę, że powstał kiedyś taki komitet liczący ponad 4,5 tys. członków, jednak wtedy możliwości budowy pomnika nie było. Sądzimy, iż dzisiaj jest inaczej. Jesteśmy przekonani, że uda się zebrać środki, ponieważ pomniki powstaną ze środków społecznych a nie publicznych – oznajmił Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że budowa pomników będzie spełnieniem społecznego i narodowego obowiązku. 10 kwietnia, podczas 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w najbliższych tygodniach będzie powołany komitet budowy pomników: smoleńskiego i prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl