fot. PAP/Andrzej Lange

Rzecznik rządu: W Kijowie silny sygnał wsparcia dla Ukrainy i twardy sprzeciw wobec barbarzyńskich działań Rosji

W Kijowie silny sygnał wsparcia dla Ukrainy i twardy sprzeciw wobec barbarzyńskich działań Rosji – tak Piotr Müller, rzecznik rządu, ocenił wizytę premierów Polski, Czech i Słowenii w Kijowie i rozmowy z prezydentem i premierem Ukrainy.

Premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Kaczyński wraz z premierem Czech Petrem Fialą oraz premierem Słowenii Janezem Janszą spotkali się we wtorek w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i premierem tego kraju Denysem Szmyhalem.

Rzecznik rządu, który towarzyszy Mateuszowi Morawieckiemu i Jarosławowi Kaczyńskiemu, skomentował wizytę w stolicy Ukrainy na Twitterze.

„W Kijowie silny sygnał wsparcia od Polski, Czech, Słowenii i Unii Europejskiej dla Ukrainy i twardy sprzeciw wobec barbarzyńskich działań Rosji” – napisał Piotr Müller.

„Społeczność międzynarodowa musi zrobić wszystko co możliwe dla uzyskania pokoju oraz zachowania suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy” – dodał rzecznik rządu.

Po spotkaniu premier Mateusz Morawiecki ocenił, że „Europa musi zrozumieć, że jeśli straci Ukrainę, już nigdy nie będzie taka sama”.

„Europa bez Ukrainy nie będzie już Europą. Będzie raczej symbolem porażki, upokorzenia i bezradności, a ja chcę silnej i ambitnej Europy” – podkreślił premier RP.

 

PAP

drukuj