fot. PAP/Paweł Supernak

Premier M. Morawiecki: Ruszamy w Polskę, żeby komunikować, informować o naszych nowych propozycjach programowych. Te propozycje są dla wszystkich 

Premier Mateusz Morawiecki zainaugurował akcję informacyjną i konsultacyjną na temat tzw. Nowej Piątki. W całym kraju pojawią się specjalnie oklejone busy. O pięciu nowych punktach programowych PiS-u będą mogli się dowiedzieć dzisiaj mieszkańcy m.in. Warszawy, Radomia, Pruszkowa czy Ciechanowa.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił na konferencji prasowej, że nowe propozycje są skierowane do wszystkich Polaków.

– Ruszamy w Polskę, żeby komunikować, informować o naszych nowych propozycjach programowych. Te propozycje są dla wszystkich, bo zaczynamy od tego, że rozszerzony program „500 plus” na pierwsze dziecko jest programem, który ma pozwolić na lepsze warunki i dogodniejszy start. Później, kiedy człowiek dorasta, kończy 18 rok życia i idzie na studia albo szuka jakichś możliwości zawodowych, to do 26 roku życia zasadniczo ma dużo lepsze warunki pracy, ponieważ mamy tutaj propozycję pracy dla młodych ludzi bez podatku – wskazał szef rządu.

Tzw. nowa piątka PiS przewiduje wprowadzenie „500 plus” od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia czy „trzynastkę” dla emerytów.

PiS obniży także koszty pracy oraz przywróci zredukowane połączenia autobusowe przede wszystkim w małych miastach i na wsiach.

Rząd zapewnia, że zagwarantowane jest finansowanie dla kolejnych społecznych propozycji.

RIRM/TV Trwam News

drukuj