fot. R. Sobkowicz/Nasz Dziennik

Hiszpania: przejdzie procesja z relikwiami św. Jana Pawła II

Młodzież z diececji Segorbe-Castellón i Coria-Cáceres z radością gości relikwie św. Jana Pawła II. Na doroczne spotkanie przybyły one z klasztoru w Yuste, którym opiekują się polscy paulini.

W przeddzień święta Bożego Miłosierdzia relikwie polskiego Papieża przybyły do miejscowości Cáceres. Młodzież zgromadziła się na wspólnej modlitwie w ośrodku duszpasterskim Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego. Czuwanie trwało do późnych godzin nocnych.

Dziś ulicami miasta przejdzie uroczysta procesja z relikwiami oraz obrazem Chrystusa Miłosiernego. Relikwie pozostaną w diecezji aż do najbliższego piątku. Przewidziano szereg spotkań modlitewnych dla miejscowej młodzieży.

Relikwie św. Jana Pawła II przybyły z zabytkowego klasztoru w Yuste. W 1556 r. cesarz Karol V postanowił spędzić tutaj ostatnie lata życia. Zmarł dwa lata później. Klasztorem opiekował się Zakon św. Hieronima.

Po jego odejściu w 2009 r., na zaproszenie miejscowego ordynariusza do Yuste przybyli polscy paulini. Opiekują się nie tylko klasztorem, ale także pobliską miejscowością Cuacos de Yuste. Szybko zdobyli sobie życzliwość mieszkańców.

o. Marek Raczkiewicz CSsR, Madryt

drukuj