KE: Europejski Nakaz Aresztowania C. Puigdemonta wyłącznie sprawą sądów

Sprawa wydania Europejskiego Nakazu Aresztowania b. premiera Katalonii Carlesa Puigdemonta leży wyłącznie w gestii władz sądowych, których niezależność w pełni respektujemy – powiedziała w piątek rzecznik Komisji Europejskiej Annika Breidthardt.

Powtórzyła jednocześnie, że takie samo stanowisko KE zajmuje wobec wcześniejszego aresztowania ośmiu zdymisjonowanych członków władz Katalonii przez hiszpański sąd.

Odwołała się przy tym do poprzednich oświadczeń Komisji na temat całego kryzysu katalońskiego: „Jest to wewnętrzna sprawa Hiszpanii, regulowana jej prawem konstytucyjnym”.

Informację o wydaniu przez sąd hiszpański Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA) wobec odsuniętego od władzy C. Puigdemonta podał w czwartek jego belgijski adwokat Paul Bekaert. Według Bekaerta Hiszpania wydała także nakazy aresztowania czterech byłych ministrów katalońskiego rządu, którzy, tak jak Puigdemont, przebywają w Belgii. [czytaj więcej]

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl