fot. pixabay.com

Hiszpania: Przedstawiony zostanie dziś projekt reformy oświaty wprowadzający zajęcia z tzw. edukacji seksualnej dla dzieci od 6 roku życia  

W hiszpańskim parlamencie zostanie dziś zaprezentowany projekt reformy oświaty, która wprowadza w szkołach zajęcia z tzw. edukacji seksualnej dla dzieci od 6 roku życia. Nowe przepisy forsuje szefowa resortu oświaty i kształcenia zawodowego.

Roboczy projekt przewiduje nauczanie dzieci m.in. technik seksualnych, metod antykoncepcji, a także zagadnień dotyczących mniejszości seksualnych. Udział w takich lekcjach byłby obowiązkowy.

Reforma przewiduje też cięcie środków z państwowej kasy dla prywatnych szkół, które w większości należą tam do Kościoła katolickiego.

Laura Lipińska z Fundacji Życie i Rodzina zwraca uwagę, że w Hiszpanii mamy do czynienia z kolejnym etapem wprowadzania lewicowych postulatów. Podkreśla, że najnowszy projekt uderza m.in. w kompetencje rodziców.

Jose Luis Zapatero w 2010 r. wprowadził tzw. aborcję na życzenie. Teraz przedstawiona zostanie reforma oświaty. Mamy więc seksualizację dzieci i dopuszczanie do przerywania ciąży, zabijania kolejnych dzieci. (…) Edukacja jest sprawą państwa, natomiast sfera seksualna nie, gdyż jest to kwestia wychowania, a to rola rodziców. Państwo nie powinno się tutaj wtrącać – zaznacza Laura Lipińska.

Przeciwnicy kontrowersyjnej reformy oświaty w Hiszpanii przygotowali petycję, pod którą zebrano blisko 1,5 mln podpisów.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl