fot. pixabay.com

Hiszpania: liczba dzieci urodzonych w pierwszej połowie roku najniższa od ponad 80 lat

Niewiele ponad 159,7 tys. dzieci urodziło się w Hiszpanii między styczniem a czerwcem 2022 r. – podał Krajowy Urząd Statystyczny (INE). To najmniej w historii prowadzonych od 1941 r. statystyk demograficznych w tym kraju.

Jak sprecyzowano w komunikacie, w pierwszej połowie br. w Hiszpanii na świat przyszło o prawie tysiąc dzieci mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Po raz ósmy z rzędu w pierwszej połowie roku nastąpił spadek liczby urodzeń.

W liczącej 47 mln mieszkańców Hiszpanii systematycznie spada też średnia liczba dzieci przypadających na kobietę w wieku płodnym. O ile w 1964 r. przeciętnie każda Hiszpanka miała troje dzieci, to obecnie jest to średnio jedno dziecko.

Według szacunków INE pierwsza połowa 2022 r. przyniosła większą liczbę zgonów obywateli Hiszpanii. Pomiędzy styczniem a czerwcem br. zmarło ok. 275,8 tys. osób, czyli o 13,3 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl