Hiszpania: sąd zdecydował o bezterminowym aresztowaniu dwóch dżihadystów

Madrycki sąd podjął decyzję o bezterminowym umieszczeniu w areszcie dwóch marokańskich dżihadystów. Zostali oni ujęci przez policję w stolicy Hiszpanii dzień po zamachu bombowym w Manchesterze. Ujawniono, że mężczyźni mieli instrukcje produkcji broni i trucizn.

Zgodnie z informacją sądu w Madrycie, obaj dżihadyści – w wieku 43 i 22 lat – wykazywali w ostatnim czasie duże zainteresowanie aktami samobójczymi. Świadczą o tym liczne wizyty na stronach o tematyce dżihadystycznej, a także znalezione przy zatrzymanych elektroniczne wersje instrukcji dotyczących m.in. produkcji odzieży wypełnionej substancjami wybuchowymi, wyrobu plastycznego materiału wybuchowego C4, a także trucizn na bazie rycyny. Zawarte na elektronicznych nośnikach wskazówki odnosiły się do produkcji tych wyrobów w warunkach domowych. Jak wskazał madrycki sąd, istniały poważne przesłanki, aby sądzić, że przygotowywali się oni do przeprowadzenia aktu przemocy.

Obaj Marokańczycy zostali zatrzymani we wtorek wczesnym rankiem w stolicy Hiszpanii. Ministerstwo spraw wewnętrznych tego kraju ujawniło, że aresztowani to terroryści gotowi przeprowadzić samobójczy atak. Od pewnego czasu mieli werbować na terenie Hiszpanii członków tzw. Państwa Islamskiego poprzez masowe rozpowszechnianie w internecie materiałów audiowizualnych.

Od czerwca 2015 r., gdy w Hiszpanii wprowadzono czwarty, najwyższy stopień zagrożenia zamachami terrorystycznymi, na terenie tego kraju zatrzymano 164 dżihadystów.

PAP/TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl