fot. PAP/Radek Pietruszka

Madryt: „Obronić Europę” – spotkanie liderów partii prawicowych

W Hiszpanii z udziałem premierów Mateusza Morawieckiego i Victora Orbana dojdzie dziś wieczorem do kolejnego spotkania liderów europejskich partii prawicowych i konserwatywnych. Wydarzenie będzie odbywać się pod hasłem „Obronić Europę”.

Dziś liderzy ugrupowań spotkają się na wspólnej kolacji.  Gospodarzem spotkania jest lider partii Vox, Santiago Abascal. W sobotę wezmą udział w dwóch sesjach roboczych. Wśród tematów znajdzie się walka z depopulacją, obrona suwerenności energetycznej państw europejskich czy współpraca obronna w obliczu dzisiejszych zagrożeń m.in. ze Wschodu. Nie zabraknie również kwestii dotyczących europejskiego przemysłu w globalnym świecie.

Prawo i Sprawiedliwość reprezentować będzie premier Mateusz Morawiecki. Razem z nim do Madrytu udadzą się: wicerzecznik partii Radosław Fogiel,  sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski oraz europosłowie Ryszard Legutko i Zdzisław  Krasnodębski.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl