fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

PO-KO atakuje ojca Tadeusza Rydzyka CSsR

Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska atakuje ojca Tadeusza Rydzyka CSsR. Liberalno-lewicowym politykom przeszkadza budowa Muzeum Pamięć i Tożsamość imienia św. Jana Pawła II.

Politycy PO-KO po raz kolejny nie szczędzili słów pogardy, oskarżeń i pomówień wobec Dyrektora i Założyciela Radia Maryja i Telewizji Trwam ojca Tadeusza Rydzyka CSsR.

– Pana Dyrektora Tadeusza Rydzyka – z pełną odpowiedzialnością nie mówię ojca Rydzyka, ponieważ z ojcem duchowym już dawno nie ma nic wspólnego – mówi poseł PO-KO Paweł Olszewski.

Liberalno-lewicowym politykom przeszkadza budowa Muzeum Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II.

– Mamy do czynienia z kolejną prowokacją. Tak trzeba nazwać sytuację, kiedy dla nauczycieli nie ma ani złotówki, a znajduje się prawie 150 mln zł dla tego pierwszego nauczyciela RP z perspektywy PiS, bo tak dzisiaj trzeba byłoby go nazywać – mówi poseł PO-KO Andrzej Halicki.

– Ojciec Tadeusz Rydzyk jest osobą duchowną – nie robi żadnych biznesów. Wszystkie dzieła, które do tej pory zostały stworzone, czyli Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, Radio Maryja Telewizja Trwam, to są dzieła, które służą ewangelizacji – podkreśla Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis.

O co więc chodzi totalnej opozycji?

– Opozycja bardzo często posługiwała się demagogią wyrażaną atakami na Radio Maryja – jeśli już naprawdę nie ma argumentów w dyskursie politycznym – jeśli nie ma argumentów, które miałyby w jakiś sposób wzbudzić poparcie w społeczeństwie dla Koalicji Europejskiej, to się atakuje o. Rydzyka czy też Radio Maryja – tłumaczy prof. Mieczysław Ryba.

Muzeum  Muzeum Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II zostało powołane w ubiegłym roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Fundację Lux Veritatis.

– Jest to muzeum, które jest państwową jednostką kultury – dodaje Lidia Kochanowicz-Mańk.

Jest to jedno z kilkudziesięciu muzeów i instytucji kultury współprowadzonych przez ministerstwo.

– Od wielu lat Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego finansuje tego typu muzea. Muzeum POLIN, Muzeum Historii Żydów, Muzeum Józefa Piłsudskiego również zostały sfinansowane ze środków Skarbu Państwa. Bardzo wiele muzeów wspieranych jest przez budżet państwa – akcentuje Lidia Kochanowicz-Mańk.

Swój ogromny wkład w powstanie placówki włożyła Fundacja Lux Veritatis. Przekazała grunt pod budowę, ale też unikalne zbiory. Wśród nich obszerne zbiory dotyczące Polaków ratujących Żydów. Muzeum będzie też upowszechniało pamięć o ponad 1000-letniej tradycji chrześcijańskiej Polski ze szczególnym uwzględnieniem nauki św. Jana Pawła II i jej oddziaływania na losy Polski, Europy i świata.

TV Trwam News/RIRM

drukuj