fot. R. Sobkowicz/Nasz Dziennik

Dyrektor Radia Maryja znieważony przez Jana Tomasza Grossa

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i przemocą złoży doniesienie do Prokuratura Generalnego w sprawie znieważenia o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja przez Jana Tomasza Grossa.

Chodzi o słowa historyka, które miały paść w czasie konferencji „Nowa polska szkoła Holokaustu” w drugiej połowie lutego w Paryżu. Gross miał publicznie znieważyć o. Tadeusza Rydzyka nazywając go „zażartym antysemitą” [zobacz].  Nagranie z wykładu Jana Grossa o stosunkach polsko-żydowskich znalazło się na stronie Fundacji Shoah.

Do znieważania doszło poza granicami naszego kraju, co stanowi dodatkowy aspekt w tej sprawie – wskazał Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami.

– Media francuskie nagłośniły tę sprawę. Najgorsze jest to, że nikt na tej konferencji, nie stanął w obronie o. Tadeusza Rydzyka. Stało się to dlatego, że nie dopuszczono osób, które mogłyby obiektywnie powiedzieć, kim jest o. Tadeusz Rydzyk. Wszyscy wiemy, że Dyrektor Radia Maryja tworzy wiele piękna i często mówi o wielkiej tragedii Żydów podczas II wojny światowej. To jest wręcz niedopuszczalne, żeby na forach międzynarodowych mówić, że o. Tadeusz Rydzyk jest zażartym antysemitą, bo to nie jest prawda – podkreślał Ryszard Nowak.

Jan Tomasz Gross jest znany z antypolskich wystąpień, w których współodpowiedzialnością za Holokaust obarcza Polaków.

W czasie paryskiej konferencji miał powiedzieć, że „w wioskach Polacy zabili więcej Żydów niż Niemcy w obozach koncentracyjnych”.

RIRM

drukuj