fot. twitter.com

Kujawsko-Pomorskie: Zlikwidowano nielegalną linię produkcji papierosów

Policjanci zlikwidowali w jednej z miejscowości koło Torunia nielegalną linię do cięcia tytoniu i paczkowania papierosów. Przejęli 850 tys. sztuk papierosów, których wprowadzenie na rynek spowodowałoby straty Skarbu Państwa w wysokości ponad 700 tys. zł.

Sprawę prowadzili funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

„W niewielkiej miejscowości pod Toruniem zlikwidowali profesjonalną linię do produkcji papierosów. Zabezpieczono ponad 850 tys. sztuk papierosów, które częściowo były już spakowane w kartoniki do złudzenia przypominające oryginalny wyrób” – poinformowała w piątek rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji podinsp. Monika Chlebicz.

W przypadku wprowadzenia papierosów do sprzedaży straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonych podatków wyniosłyby ponad 700 tys. zł.

W związku ze sprawą zatrzymani zostali dwaj mężczyźni w wieku 44 i 36 lat, którym przedstawiono zarzuty naruszenia przepisów kodeksu karnego skarbowego, przewidujące karę pozbawienia wolności do trzech lat i wysokie grzywny.

Wobec obu podejrzanych prokurator zastosował poręczenie majątkowe i policyjny dozór.

PAP/RIRM

drukuj