facebook.com/polpolsklep

Polacy coraz częściej wybierają produkty wyprodukowane w kraju

Polacy coraz chętniej sięgają po polskie produkty. Pieniądze wydawane na polskie artykuły najczęściej zostają w kraju. Patriotyzm gospodarczy przyczynia się do pozytywnych zmian w naszym państwie. 

Są tacy, którzy nie wyobrażają sobie zakupu innego produktu niż z kraju rodzimego pochodzenia. Dlatego też coraz więcej producentów i sprzedawców stawia na promowanie polskich artykułów. Produkty naszych wytwórców z różnych kategorii można znaleźć w internecie na platformie polpol.pl. 

Wzięliśmy sobie za cel stworzenie takiego miejsca w internecie, gdzie każdy z łatwością mógłby nabyć polski produkt bez sprawdzania skąd dokładnie pochodzi. Produkty, które są wystawione na naszej platformie, trafiają do klientów bezpośrednio od producenta – tłumaczył Przemysław Pawlak, pomysłodawca platformy polpol.pl.

Chodzi o to by wzbudzić świadomość wśród konsumentów. Jeśli kupujemy polskie produkty, wówczas korzysta na tym nasza gospodarka, a co za tym idzie, my sami – dodał Przemysław Pawlak.

Pieniądze, które są wydawane na polskie produkty najczęściej zostają w kraju i są przez podatki oraz różne inne koszty są finalnie wkładane w to, żeby nasze chodniki wyglądały lepiej, żebyśmy mieli lepsze ławki w parku i żeby edukacja lepiej kształciła przyszłe pokolenia – mówił pomysłodawca platformy polpol.pl.

Chociaż według badań CBOS przeprowadzonych pod koniec 2017 roku wynika, że najważniejszymi kryteriami wyboru produktu są cena, później jakość, to polskie pochodzenie jest na trzecim miejscu. Okazuje się, że produkty polskiego pochodzenia częściej kupują osoby starsze.

TV Trwam News/RIRM

drukuj