fot. Grzegorz Szpak

Festiwal Życia w Kokotku

Rozpoczął się Festiwal Życia w Kokotku – największe chrześcijańskie wydarzenie plenerowe dla młodzieży na Śląsku. Festiwal organizowany jest przy współpracy pięciu diecezji województwa śląskiego i Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

W programie znalazły się między innymi codzienne Msze święte i nabożeństwa, konferencje, warsztaty, całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Wieczór Uwielbienia.

Zaplanowano także koncerty. Na scenie wystąpią: Roksana Węgiel, zespół Luxtorpeda, Kamil Bednarek i TAU.

Tegoroczna edycja festiwalu skupi się na postaci Maryi – mówi Szymon Zmarlicki, rzecznik Stowarzyszenia Młodzieżowego NINIWA.

– Uczestnicy będą zastanawiać się, jak przebrnąć przez życie, które jest piękne, ale też trudne. Warto być na wydarzeniu, ponieważ młodzi ludzie mogą stanąć i mieć wokół siebie tysiące swoich rówieśników, którzy chcą wierzyć i szukają Boga oraz chcą żyć wiarą – zaznaczył Szymon Zmarlicki, rzecznik Stowarzyszenia Młodzieżowego NINIWA.

Festiwal organizowany jest przy współpracy pięciu diecezji województwa śląskiego i Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

Od tego roku w organizację włączają się dodatkowo archidiecezja wrocławska i diecezja opolska. Wydarzenie potrwa do niedzieli 10 lipca 2022 roku. Program Festiwalu Życia można znaleźć [tutaj].

fot. festiwalzycia.pl

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl