fot. twitter.com/CBAgovPL

CBA zatrzymało 5 radców prawnych podejrzanych o fałszerstwa i pranie brudnych pieniędzy

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało na Śląsku 6 osób, w tym 5 radców prawnych z Wrocławia. Wszyscy są podejrzani o fałszowanie dokumentów, oszustwa i pranie brudnych pieniędzy.

Zatrzymania są kontynuacją sprawy z początku roku. CBA zatrzymało wówczas wrocławskiego prawnika, który posługując się podrobionymi dokumentami, przejmował środki z depozytów sądowych, których z różnych powodów nie można było wypłacić uprawnionym do tego osobom i podmiotom. W proceder było zamieszanych także 6 osób, które teraz zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjne.

– Sprawa jest wynikiem śledztwa, w którym zidentyfikowano działalność przestępczą, polegającą na wytwarzaniu fałszywej dokumentacji po to, żeby wszczynać postępowania egzekucyjne wobec zobowiązań, które faktycznie nie istniały. Pewna grupa zidentyfikowana przez CBA tworzyła fikcyjne dokumenty po to, aby pozyskiwać środki zdeponowane w sądach – poinformował Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

Zatrzymani usłyszą prokuratorskie zarzuty: oszustwa, prania pieniędzy oraz posługiwania się sfałszowanymi dokumentami.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl