fot. CBŚP

Śląsk: CBŚP zlikwidowało plantacje konopi w Zabrzu i Częstochowie

Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowało dwie plantacje marihuany w województwie Śląskim. Zabezpieczono ponad tysiąc krzaków w różnych fazach wzrostu. Z tej ilości konopi można było uzyskać narkotyki warte ok. 3,4 mln zł.

Funkcjonariusze z zarządu CBŚP w Katowicach przeprowadzili akcję na terenie Zabrza w dwukondygnacyjnym domu na prywatnej posesji oraz w pomieszczeniach gospodarczych jednej z firm z Częstochowy. Przejęto ponad tysiąc krzaków konopi w różnej fazie wzrostu oraz 12 kilogramów już ususzonej marihuany.

„Z zabezpieczonych roślin oraz gotowych narkotyków można by uzyskać około 212 tys. porcji handlowych” – przekazał mł. asp. Paweł Żukiewicz z CBŚP.

Funkcjonariusze oceniają, że narkotyki, które przejęto i te, które mogły zostać wytworzone, mogły być warte około 3,4 mln zł. Policjanci zabezpieczyli również profesjonalną infrastrukturę służącą do uprawy konopi, tj.: lampy oświetleniowo-grzewcze, systemy wentylacji, nawadniania i elektroniczne sterowniki.

CBŚP zatrzymało na plantacji w Zabrzu zatrzymało jedną osobę, a w Częstochowie cztery. Byli to mężczyźni w wieku od 41 do 60 lat.

„W miejscu zamieszkania u jednego z podejrzanych policjanci znaleźli także tabletki zawierające substancję psychotropową w postaci MDMA, a na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono u niego 174 tys. zł w gotówce oraz samochody marki audi i volkswagen” – podał mł. asp. Paweł Żukiewicz.

Śledztwa prowadzone są w dwóch odrębnych jednostkach prokuratury – Prokuraturze Rejonowej Częstochowa-Północ w Częstochowie i Prokuraturze Rejonowej w Zabrzu. Wszyscy podejrzani zostali doprowadzeni do właściwych prokuratur, gdzie usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

„Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania” – podało CBŚP.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl