fot. pixabay.com

Caritas otwiera kolejny punkt pomocy dla bezdomnych w Poznaniu

Poznańska Caritas otwiera nowy punkt pomocy dla osób bezdomnych. Rozmównicę świętego Józefa uruchomiono w stolicy Wielkopolski obok jadłodajni przy ulicy Łąkowej.

Od kilku dni bezdomni z Poznania mogą skorzystać nowej formy pomocy. Z myślą o potrzebujących uruchomiono miejsce, w którym osoby bezdomne mogą porozmawiać o swoich potrzebach i problemach. Skąd wziął się pomysł na taką placówkę?

– To było na początku stycznia, gdy młody człowiek podszedł. W zasadzie krzyczał w kolejce: „Błagam Cię siostro, pomóż mi pojednać się z Bogiem”. Tak mnie to wtedy poruszyło i wiedziałam, że potrzeba jakiegoś miejsca – wspomina s. Józefa Krupa, elżbietanka.

Rozmównica stanęła obok jadłodajni przy ulicy Łąkowej. W tym miejscu osoby potrzebujące mogą skorzystać z różnej formy pomocy.

– Na pewno mogą liczyć na pomoc psychologa oraz na pomoc doraźną, taką jak rozmowa z księdzem czy z siostrą. Mogą skorzystać również z konsultacji, które prowadzę. Jednocześnie mamy też tutaj pomoc prawną – wyjaśnia Maciej Białka z Fundacji Tota Tua.

Dzięki rozmównicy osoby bezdomne mogą podjąć odpowiednią terapię oraz załatwić sprawy urzędowe.  W środy w rozmównicy pojawia się ksiądz. Jest to dzień, w którym można się wyspowiadać.

– Ksiądz bardzo długo rozmawiał z czterema osobami. Już  zgłaszają się kolejni, że potrzebują księdza i rozmowy. To wszystko kończy się sakramentem spowiedzi świętej – tłumaczy s. Józefa.

Rozmównicę świętego Józefa zbudowali mężczyźni z poznańskiego oddziału Wojowników Maryi.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl