fot. PAP

Piesza Pielgrzymka Kleryków z WSD w Katowicach

Rozpoczęła się Piesza Pielgrzymka Kleryków do Sanktuarium Maryi, Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich.

W tym roku przypada 90. rocznica powstania Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Seminarium obchodzi szereg inicjatyw i uroczystości związanych z tą datą. Jedną z nich jest dziękczynna piesza pielgrzymka alumnów do Matki Boskiej Piekarskiej.

To pierwsza pielgrzymka w dziejach śląskiego seminarium, dlatego tym bardziej mamy zapał – mówił Sebastian Mazur, dziekan alumnów.

– U celu, czyli u Matki Bożej będziemy wspólnie uczestniczyć we Mszy św. pod przewodnictwem ks. abp. Wiktora Skworca. Dalej planowana jest Droga Krzyżowa na Kalwarii przygotowana przez kleryków. Mamy nadzieję, że ten dzień przepełniony będzie modlitwą, że będzie oddaniem Matce Bożej. Śląski kleryk powinien być oddany Matce Bożej Piekarskiej, która jest matką sprawiedliwości społecznej. Chociaż to dopiero pierwsza pielgrzymka żywimy głęboką nadzieję, że stanie się to niejako tradycją naszego seminarium i wpisze się na stałe w jego historię – powiedział Sebastian Mazur.

W pielgrzymce uczestniczy około 100 alumnów wraz z księżmi przełożonymi.

RIRM

 

drukuj