Abp Hoser: Aborcja to zabójstwo, żaden wyrok nie zmieni faktu

Ks. abp Henryk Hoser SAC (diecezja warszawsko-praska), przewodniczący Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych, ostro skrytykował decyzję rzeszowskiego sądu zakazującą nazywania tzw. aborcji zabójstwem dziecka.

Ks. Arcybiskup odniósł się do wydania wyroku skazującego ws. oskarżenia przez Szpital Specjalistyczny Pro-Familia obrońców życia o naruszanie dóbr osobistych placówki. Rzeszowski sąd zarządził zamieszczenie przeprosin na łamach lokalnej prasy i obciążył obrońców życia kosztami sądowymi.

Ks. abp Henryk Hoser zaznaczył, że żaden wyrok nie jest w stanie zmienić faktów. „Fakty są uparte” – zaznaczył.

– Ten wyrok jest bulwersujący, dlatego, że aborcja jest zabiciem życia. Jest zabiciem podwójnym – to znaczy: życia biologicznego (bo przecież dziecko w okresie prenatalnym jest istotą żywą), ale jest też zabójstwem człowieka. Nie można negować, że to, co rozwija się w łonie matki nie jest człowiekiem. Francuzi mówią: „to są fakty, a fakty są uparte”. I ta prawda wychodzi, w każdej chwili. Żaden wyrok nie jest w stanie zmienić tej faktografii, nie jest w stanie zaprzeczyć temu, że to jest zabójstwo – zaznaczył ks. abp Henryk Hoser.

źródło: razem.tv

 

W sprawie głos zabrał także znany bioetyk, ks. prof. Paweł Bortkiewicz. „Trzeba powiedzieć jasno: to orzeczenie jest bezsprzecznie skandaliczne” – podkreślił kapłan.

– Nie można nawet poddać krytyce czegoś, co jest radykalnie, do cna, w samej swojej istocie łgarstwem, kłamstwem i oszustwem – trzeba to jasno powiedzieć. Może warto zwrócić uwagę na to orzeczenie sądu, które mówi o niezgodności z prawem. Trzeba powiedzieć, że obrońcy życia w tym i w innych wypadkach działają zgodnie z prawdą. Jeżeli rozmijają się z prawem, to tylko i wyłącznie dlatego, że to prawo rozmija się z prawdą, a zatem trzeba zmieniać prawo, a nie postawę ludzi, którzy bronią prawdy; nie można tej postawy karać – ocenił bioetyk.

Czytaj więcej: Orzeczenie rzeszowskiego sądu ewidentnie nieuczciwe!

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl