fot. Paweł Palembas

Będzie coraz cieplej

Jak informuje IMGW, Europa centralna i częściowo zachodnia znajdować się będzie pod wpływem wyżów. Na przeważającym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska znajdować się będzie na skraju wyżu znad Austrii i Danii, jedynie przejściowo w centrum, na wschodzie i południu zaznaczać się będzie wpływ płytkiej zatoki niżowej z rozmywającym się frontem atmosferycznym. Z północnego zachodu napływać będzie nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie rosnąć.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko rano miejscami zachmurzenie małe. Okresowo przelotne opady deszczu. Na Lubelszczyźnie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 21 do 26 st., chłodniej jedynie nad morzem, od 18 do 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu zachodnim okresami dość silny, północno-zachodni. W czasie burz wiatr porywisty.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na krańcach wschodnich i południowo-wschodnich początkowo miejscami duże i tam zanikające przelotne opady deszczu. Nad ranem miejscami, zwłaszcza w części południowo-wschodniej, lokalne mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 10 do 15 st. Wiatr słaby, północno-zachodni.

W środę na przeważającym obszarze Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie w części wschodniej kraju okresowo zachmurzenie duże i tam miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 18, 21 st. nad morzem do 22, 26 st. na przeważającym obszarze i 27 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, tylko nad morzem okresowo umiarkowany i dość silny, z kierunków północnych.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 14 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr słaby, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj