Węgry: Starcia w obozie dla imigrantów, policja użyła gazu łzawiącego

Węgierska policja użyła gazu łzawiącego, gdy w obozie dla imigrantów na przedmieściach Debreczyna, na wschodzie kraju, doszło w poniedziałek do starć – poinformowali przedstawiciele sił bezpieczeństwa.

Starcia rozpoczęły się od sporu o charakterze religijnym między dwoma imigrantami. Do konfliktu z czasem przyłączyły się dziesiątki mieszkańców obozu.

Policja aresztowała jednego z tureckich imigrantów, od których rozpoczął się spór – powiedział rzecznik policji Denes Dobo. Według innej rzeczniczki Eriki Demeter funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego, żeby „uspokoić ludzi”, ale nikt nie został ranny.

Policja na krótko zamknęła pobliską drogę, gdy grupa imigrantów podpaliła kontener ze śmieciami i rzucała kamieniami oraz uderzała kijami w przejeżdżające samochody.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku liczba imigrantów chcących przedostać się do UE przez granicę węgiersko-serbską przekroczyła 66 tysięcy, przewyższając liczbę osób przybywających do Włoch – pisze agencja Reutera.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl