fot. prezydent.pl

Min. K. Szczerski: Dziękujemy Węgrom za szybką i sprawną akcję

Podziękowania za szybka i sprawną akcję po wypadku polskiego autokaru na Węgrzech złożył szefowi węgierskiego MSZ szef kancelarii prezydenta Krzysztof Szczerski.

„Rozmawiałem z MSZ Węgier Péterem Szijjártó nt. pomocy ofiarom wypadku autokaru oraz wyjaśnienia przyczyn tragedii; węgierskim Przyjaciołom dziękujemy za szybką i sprawną reakcję służb państwowych na miejscu; minister Szijjarto przekazał wyrazy współczucia rodzinom poszkodowanych” – napisał Krzysztof Szczerski w niedziele na Twitterze.

W wypadku autokaru na Węgrzech zginęła jedna osoba, 24 zostały przewiezione do szpitala, jedna z nich została ciężko ranna. W niedziele ok. 2.30 w pobliżu miasta Kiskunfélegyháza pojazd wiozący polskich turystów z Bułgarii do kraju zjechał z jezdni do rowu melioracyjnego. Autokarem jechało 46 osób, wśród nich dwóch kierowców.

Biuro podróży, którego autokar uległ wypadkowi, wysłało drugi autobus po pasażerów, którzy nie odnieśli obrażeń, uruchomiło też numery telefonów kontaktowych, pod którymi udziela informacji bliskim poszkodowanych.

PAP

drukuj