fot. flickr.com

Na północy i południu kraju okresami słabe opady deszczu

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz częściowo-środkowa i zachodnia znajdzie się pod wpływem rozległego niżu znad Morza Norweskiego. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą wyże.

Polska przejdzie pod wpływ niżu znad Morza Norweskiego. Z zachodu na wschód przemieszczać się będzie front atmosferyczny, a po południu nad zachód kraju nasunie się kolejna strefa frontu atmosferycznego. Napływać będzie chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadać.

W piątek zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu, w górach powyżej 1000 m n.p.m. słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 6 st. na północnym-wschodzie Polski do 10 st. na południu, na pogórzu około 6 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr wzmagający się do silnego, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, na Pomorzu i w rejonach podgórskich również deszczu ze śniegiem. Na Pomorzu wysokość opadów deszczu miejscami do 12 mm. Wysoko w górach opady śniegu. Temperatura minimalna od 3 st. do 6 st., w rejonach podgórskich od 1 st. do 3 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, na wybrzeżu do 80 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny, w porywach do 100 km/h, powodujący zamiecie i zawieje śnieżne.

PAP/RIRM

drukuj