Miejscami wystąpią opady śniegu

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże z frontami atmosferycznymi. Jedynie północny i częściowo wschodni fragment kontynentu jest w zasięgu wyżu. Polska będzie na skraju rozległego stacjonarnego niżu z ośrodkiem w rejonie Islandii, w napływającym ze wschodu powietrzu arktycznym; na południowy zachód kraju zacznie oddziaływać zbliżający się z zachodu ciepły front atmosferyczny.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 996 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek na południowym zachodzie i krańcach południowych zachmurzenie małe wzrastające do dużego i miejscami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze Polski bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie miejscami na wschodzie wzrost zachmurzenia do umiarkowanego lub dużego i możliwe słabe opady śniegu.

Temperatura maksymalna od -12 st. na krańcach północno-wschodnich, około -9 st. w centrum, do -4 st. na krańcach południowo-zachodnich. Wiatr południowo-wschodni, w zachodniej połowie kraju umiarkowany i dość silny, porywisty, poza tym słaby i umiarkowany.

W nocy z poniedziałku na wtorek w południowej połowie kraju oraz na zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże wzrastające do całkowitego z postępującymi od południowego zachodu słabymi opadami śniegu. Nad ranem na krańcach zachodnich Dolnego Śląska możliwe słabe opady marznącego deszczu.

Na pozostałym obszarze Polski bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie w rejonie Zatoki Gdańskiej i na Kaszubach gdzieniegdzie możliwy wzrost zachmurzenia do dużego i słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -18 st. na krańcach północno-wschodnich, ok. -12 st. w centrum, do -6, -4 st. na krańcach południowo-zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

PAP/RIRM

drukuj