fot. flickr.com

W wyższych partiach Beskidów spadło 20 cm śniegu

Ok. 20 cm spadło ostatniej doby w najwyższych rejonach Beskidów – poinformował we wtorek ratownik dyżurny Grupy Beskidzkiej GOPR Szymon Wawrzuta. Zabieliły się też niżej położone rejony, m.in. Biały Krzyż. Warunki na szlakach turystycznych są bardzo trudne.

Szymon Wawrzuta podał, że goprowcy nie podjęli jeszcze decyzji o ogłoszeniu w rejonie Babiej Góry pierwszego stopnia zagrożenia lawinowego, ale jest ona bardzo realna.

„To świeży śnieg. Jeśli pogoda się nie zmieni, to wkrótce tak się stanie” – powiedział.

Goprowiec dodał, że warunki na szlakach turystycznych są bardzo trudne. Przy schroniskach na Hali Miziowej w rejonie Pilska oraz na Markowych Szczawinach we wtorek rano termometry wskazywały ujemne temperatury. Dodatkowo fatalna jest widoczność.

„Powyżej 1000 m npm jest ona praktycznie zerowa” – podkreślił Szymon Wawrzuta.

Do odwołania zamknięty jest żółty szlak na Babią Górę, tzw. Akademicka Perć.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl