fot. pixabay.com

Dziś deszcz i burze

Największe opady deszczu wystąpią dziś na północnym wschodzie, na pozostałym obszarze będą one przelotne. Miejscami możliwe są burze w towarzystwie silnego wiatru czy opadów gradu. W północnej i zachodniej części kraju termometry wskażą do 10 stopni, nieco cieplej będzie na południowym wschodzie, do 16 stopni – prognozuje synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, Michał Ogrodnik.

Ogrodnik z IMGW-PIB powiedział, że najwięcej opadów deszczu i największe zachmurzenie prognozowane jest dziś w centrum oraz na północnym wschodzie kraju, gdzie lokalnie spaść może nawet do 15 mm deszczu.

Na pozostałym obszarze padać będzie przelotny i słabszy deszcz, choć wyjątkiem będzie południowy wschód – od Małopolski przez Ziemię Świętokrzyską, Lubelszczyznę, Podkarpacie po południową i wschodnią część Mazowsza. Tu obok przelotnego deszczu miejscami możliwe będą też burze, w trakcie których spadnie do 15 mm deszczu, a na Podkarpaciu nawet 20-25 mm.

„Dodatkowo burzom mogą towarzyszyć opady gradu, a porywy wiatru w trakcie burz osiągać będą do 80 km na godzinę” – zaznaczył synoptyk.

Dodał, że wiatr na południu może być silny i porywisty nie tylko w czasie burzy, osiągając w porywach do 65 km na godzinę.

„Jeżeli chodzi o temperaturę, ona będzie zróżnicowana” – oznajmił Ogrodnik.

Tam, gdzie będzie padać, a także w północnej i zachodniej części kraju w najcieplejszym momencie dnia, zobaczymy od 7 do 10 stopni Celsjusza.

Znaczniej cieplej, jak zaznaczył synoptyk, będzie na południowym wschodzie.

„Tutaj w najcieplejszym momencie dnia od 12 do nawet 16 stopni Celsjusza. Niestety, w tej części kraju będzie wiał dość silny wiatr. Możliwe są burze, więc temperatura będzie odczuwalna tylko chwilami” – powiedział.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl