fot. flickr.com

W Polsce pogodnie

Jak informuje IMGW, nad Europą centralną, północną oraz częścią Europy południowej dominować będzie wieloośrodkowy niż z układem frontów atmosferycznych oraz linią zbieżności nad wschodnimi Niemcami. Europę wschodnią oraz zachodnią obejmować będzie obszar podwyższonego ciśnienia.

Polska będzie na skraju układu niżowego z ośrodkami nad północną i zachodnią Europą, tylko wschodnia część kraju pozostanie na skraju słabego wyżu z centrum nad Białorusią i zachodnią Rosją. Nad zachodnią połowę kraju z południa będzie napływać zwrotnikowa masa powietrza, nad wschodnią polarna, kontynentalna. Spadek ciśnienia.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie powoli spadać.

W piątek bezchmurnie, miejscami zachmurzenie małe lub umiarkowane. Temperatura maksymalna od 22 st. na krańcach północnych do 28 st. na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, południowo-wschodni.

W nocy z piątku na sobotę bezchmurnie, miejscami zachmurzenie małe i umiarkowane. Na krańcach zachodnich nad ranem wzrost zachmurzenia do umiarkowanego i dużego z możliwością wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Temperatura minimalna od 8 st., 11 st. na wschodzie, od 10 st. do 13 st. w centrum i od 12 st. do 15 st. na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W sobotę początkowo na całym obszarze kraju zachmurzenie małe. W południowo-zachodniej i zachodniej części kraju od zachodu zachmurzenie stopniowo wzrośnie do umiarkowanego i dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz z możliwością gradu. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna przeważnie od 23 st. do 27 st., na zachodzie i nad morzem od 18 st. do 22 st. Wiatr przeważnie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni, na zachodzie skręcający na zachodni, a na północnym zachodzie na północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

W piątek w Warszawie zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni. W nocy z piątku na sobotę bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 10 st. Wiatr słaby, początkowo okresami umiarkowany, południowo-wschodni. W sobotę zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj