Prognoza pogody na 7 listopada

Jak informuje IMGW, nad Europą będą dominowały niże, tylko Półwysep Iberyjski oraz Bałkany będą pod wpływem słabych układów wyżowych. Polska znajdzie się w zasięgu zatoki niżowej z układem frontów atmosferycznych, przemieszczających się z zachodu na wschód. Z zachodu napłynie dość ciepłe i wilgotne powietrze polarnomorskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie się wahało.

W czwartek zachmurzenie duże i całkowite, początkowo większe przejaśnienia na południowym wschodzie, po południu na zachodzie kraju; przemieszczające się z zachodu na wschód opady deszczu, wysoko w Tatrach opady śniegu przechodzące w deszcz. Temp. maks. od 6 do 7 st. na północnym wschodzie, około 10 st. w centrum, od 13 do 14 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami dość silny i porywisty, w Karpatach w porywach do 90 km/h, w Sudetach do 105 km/h, południowo-zachodni i południowy, na zachodzie skręcający na zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże i całkowite, większe przejaśnienia głównie na północy, okresami opady deszczu, zwłaszcza na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce, Ziemi Łódzkiej, Mazowszu i Lubelszczyźnie. Temp. min. od 5 st. na krańcach północno-wschodnich do 9 st. na południowym zachodzie. Wiatr na północy umiarkowany, dość silny i porywisty, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, wysoko w górach w porywach do 80 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże i całkowite, słabe opady deszczu. Temp. maks. 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W nocy zachmurzenie duże, okresami słabe opady deszczu. Temp. min. 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W piątek zachmurzenie duże, okresami słabe opady deszczu. Temp. maks. 11 st. Wiatr umiarkowany, południowy.

 

PAP/RIRM

drukuj