Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, południowa połowa Europy znajdzie się pod wpływem wyżu, pozostały obszar kontynentu będzie w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie w wycinku ciepłym niżu z ośrodkami w rejonie Morza Norweskiego i Skandynawii.

W dzień na południu kraju zaznaczy się słaby klin wyżowy sięgający znad południa Europy. Z zachodu napływać będzie ciepła, polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy, wschodzie i w centrum Polski miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7 st. do 10 st., w rejonach podgórskich od 5 st. do 7 st. Wiatr na południowym wschodzie Polski umiarkowany, na pozostałym obszarze kraju umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, w porywach miejscami do 55 km/h, na wybrzeżu do 65 km/h, zachodni, skręcający na południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl