fot. Paweł Palembas

Do Polski wielkimi krokami zbliża się lato

W Polsce z dnia na dzień będzie coraz cieplej. Po chłodnym i deszczowym maju, czekaliśmy na cieplejsze dni. Jak wskazuje synoptyk i autor serwisu pogodawtoruniu.pl Rafał Maszewski, czerwiec będzie dużo cieplejszy od normy.

Do 10-tego czerwca będzie przewaga dni raczej wyżowych, gorących. Co nie oznacza, że nie będzie burz. One będą się pojawiać i niektóre przy tak wysokiej temperaturze będą groźne, ale nie będzie ich tak dużo – akcentuje synoptyk.

To wymarzona pogoda dla wszystkich miłośników słońca. Będzie go bowiem coraz więcej, a czym bliżej wakacji, tym mocniej będzie grzało. To jednak budzi obawy meteorologów.

Tych opadów będzie mniej niż w maju i nie wiadomo, czy gdzieś lokalnie nie wystąpi jakaś posucha przy tych bardzo wysokich temperaturach powietrza – podkreśla Rafał Maszewski.

W tym roku bardzo szybko i niemal niezauważalnie wkroczymy w prawdziwie wakacyjną pogodę.

W prognozach długoterminowych, które są obarczone pewnym błędem i ryzykiem (często mówię, że trzeba traktować je z przymrużeniem oka) lipiec jawi się nam bardzo wakacyjnie. Ma być dużo dni gorących i upalnych, może to się okazać najcieplejszy miesiąc w ciągu całego 2019 roku – wskazuje synoptyk.

Prognoza pogody na wakacje 2019 tak naprawdę jest jeszcze zagadką.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl