Prezydent RP otworzył w Wietnamie Biuro Zagraniczne PAIH

Prezydent Andrzej Duda otworzył dziś w Ho Chi Minhie na południu Wietnamu Biuro Zagraniczne Polskiej Agencji Inwestycji Handlu (PAIH). Polskie firmy mogą śmiało konkurować na całym świecie – podkreślił szef państwa polskiego.

„Polska dziś już jest na tyle silna gospodarczo, że nasze podmioty, nasze firmy, mogą śmiało rywalizować na całym świecie. Ale, co naturalne, potrzebują budowania klimatu przychylnego polskim inwestycjom i wymianie gospodarczej z Polską od strony politycznej, ale i gospodarczej” – zaznaczył Andrzej Duda na uroczystości.

Jak zaznaczył, temu właśnie powinno służyć z jednej strony budowanie dobrych relacji politycznych między państwami poprzez wizyty najwyższych przedstawicieli państwa, a z drugiej otwieranie przedstawicielstw kraju w innych państwach.

„Właśnie przed chwilą otwarliśmy Biuro Zagraniczne PAIH w Ho Chi Minh. Mam nadzieję, że przyczyni się ono do wypełnienia treścią tego, co było w założeniach ministerstw rozwoju i spraw zagranicznych, a mianowicie, że Wietnam jest postrzegany jako jeden z pięciu krajów na świecie, które zostały wskazane jako najbardziej perspektywiczne pod względem inwestycyjnym i eksportowym dla polskich przedsiębiorców, polskiego biznesu” – powiedział prezydent polskim dziennikarzom po uroczystości.

Andrzej Duda wskazał, że jego wizyta w Wietnamie, w trakcie której towarzyszą mu m.in. wicepremier, minister szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz minister środowiska Jan Szyszko, a także przedstawiciele ministerstw rozwoju i rolnictwa, to bardzo silny sygnał tego, że Polska chce mocno pogłębić współpracę biznesową z Wietnamem.

Wyraził nadzieję, że Biuro Zagraniczne PAIH będzie miejscem, w którym spotkają się biznesmeni z obu krajów, gdzie wietnamscy biznesmeni będą mogli uzyskać informacje o możliwościach inwestycyjnych w Polsce, a polscy przedsiębiorcy uzyskają wsparcie w kwestii inwestowania w Wietnamie.

„Będzie to dla mnie najbardziej owocny pożytek z tej wizyty, jeżeli do takiego ożywienia relacji gospodarczych polsko-wietnamskich dojdzie” – mówił prezydent.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl