UE, UA i ONZ powołają grupę zadaniową ds. ochrony życia uchodźców

Unia Europejska, Unia Afrykańska i ONZ powołają wspólną grupę zadaniową, której celem będzie ochrona życia migrantów i uchodźców wzdłuż szlaków migracyjnych, zwłaszcza w Libii. Zdecydowali o tym szefowie tych organizacji na szczycie UE-UA w Abidżanie w Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Celem UE, UA i ONZ ma być likwidacja grup przemytniczych i zaoferowanie możliwości rozwoju i stabilizacji w krajach pochodzenia i krajach tranzytowych poprzez likwidację przyczyn migracji.

Europoseł prof. Karol Karski ocenił, że walka z problemem migracji poprzez usuwanie jej przyczyn to najwłaściwszy kierunek.

– Te problemy należy rozwiązywać na miejscu. Podejście UE jest właściwe, choć o wiele spóźnione. Tutaj mimo wszystko kłania się polityka pani kanclerz (Angeli) Merkel, która serdecznie zapraszała nieograniczoną ilość migrantów z Bliskiego Wschodu, Azji i Afryki do Europy. Mieli stać się oni tanią siłą roboczą. W Niemczech (mieli pozostać) ci zdolni do pracy; reszta, która się nie nadawała, miała po selekcji w obozach przejściowych trafiać przymusowo do innych państw członkowskich UE. Te rozwiązania, jak widać, nie wypaliły – mówił eurodeputowany.

Podczas trwającego szczytu Unii Europejskiej i Unii Afrykańskiej zaakceptowano też plan pilnej, ale dobrowolnej ewakuacji migrantów z Libii do krajów ich pochodzenia. [czytaj więcej]

To reakcja na informacje o nielegalnych aukcjach migrantów w Libii. Kraj ten jest główną bramą dla większości afrykańskich migrantów usiłujących przedostać się do Europy. Grasują tam konkurujące ze sobą bandy przemytników ludzi, które zarabiają na przeprawianiu uchodźców przez morze.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl