fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Warszawa: drugi dzień VII Kongresu Polska Wielki Projekt

Wolność – polski projekt dla Europy” – pod tym hasłem w Warszawie trwa VII edycja kongresu Polska Wielki Projekt. W punktach programu są m.in. panele dyskusyjne z udziałem ministrów oraz przedstawicieli świata nauki, gospodarki i kultury.

Spotkanie otworzyła wczoraj premier Beata Szydło. Prezes Rady Ministrów przypomniała, że idee wypracowane na kongresie stanowiły podstawę programu PiS oraz jej rządu. Zadeklarowała zrealizowanie tego programu do końca.

– Mniej lub bardziej udolnie, ale z pełną determinacją i konsekwentnie realizujemy, naprawiając również błędy, które po drodze popełniamy, bo tak to zawsze w życiu jest. Będziemy konsekwentnie realizować i zrealizujemy do końca, ale potrzebujemy też nowych pomysłów, nowych projektów, bo kiedy już wykorzystane będą te przyjęte przez nas w tym programie rządowym, będą konieczne kolejne. I to jest wielka rola państwa – mówiła premier.

Dziś jako pierwszy głos zabierze wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki. Eksperci będą rozmawiać o gospodarce i walce z unikaniem podatków.

Kongres potrwa do niedzieli. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

RIRM

drukuj