D. Tarczyński złoży doniesienie do prokuratury ws. M. Kierwińskiego

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński złoży dziś doniesienie do prokuratury ws. działań posła Platformy Obywatelskiej Marcina Kierwińskiego. Polityk partii rządzącej chce, aby prokuratura zbadała powiązania posła PO z firmą Airbus. Sprawa ma związek z przetargiem na Caracale.

Polski rząd wycofał się z zakupu tych helikopterów ze względu na niewywiązanie się strony francuskiej z umowy offsetowej.

Dominik Tarczyński kilka dni temu pytał posła Marcina Kierwińskiego o to, czy jego zainteresowanie przetargiem na śmigłowce wynika z faktu, że pracował dla firmy Airbus. Poseł PiS zwrócił uwagę, że polityk Platformy dziś lobbuje za francuskimi Caracalami.

– Chodzi generalnie o to, że jako człowiek związany zawodowo z firmą Airbus przez lata, teraz bardzo mocno atakuje ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. To wpływa na bezpieczeństwo Polski.  Zastanawiam się, czy ma to związek z cyniczną, polityczną walką tam, gdzie jest zagrożone bezpieczeństwo Polski – bo można się różnić, ale nie można atakować ministra obrony narodowej, co może wpłynąć na bezpieczeństwo Polski – lub czy ta sprawa ma drugie dno związane z jego doświadczeniem zawodowym i kontaktami. Ja te pytania zadałem. Nie otrzymałem odpowiedzi. Chciałbym, aby poseł Kierwiński odpowiedział w takim razie prokuratorowi. Mam nadzieję, że Prokuratura takie postępowanie rozpocznie. Zobaczymy jaka będzie decyzja – komentował poseł Dominik Tarczyński.

PO złożyła zawiadomienie do prokuratury ws. przetargu na śmigłowce dla wojska. Wskazuje, że mogło dojść do przekroczenia uprawnień przez ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza oraz ujawnienia tajnych informacji osobom nieuprawnionym.

Szef MON zaprzecza tym doniesieniom i oskarża PO o popełnienie przestępstwa.

RIRM

drukuj