„Solidarność” popiera prezydencki projekt dot. wieku emerytalnego

„To wielki krok milowy” – tak szef „Solidarności” Piotr Duda odniósł się do podpisania przez prezydenta projektu przywracającego poprzedni wiek emerytalny. Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera Beata Szydło na wspólnej konferencji mówiła o nowej jakości w polityce.

Piotr Duda wyraził zadowolenie, że prezydent Andrzej Duda realizuje umowę, którą podpisał z „Solidarnością”. Przypomniał, że były prezydent Bronisław Komorowski nie chciał rozmawiać ze stroną społeczna w sprawie wieku emerytalnego.

– Dziś najważniejsze jest to – szczególnie mówię do tych wszystkich niedowiarków, którzy mówili, że temat będzie skręcony – że wszystko już jest i każdy punkt, który podpisaliśmy z prezydentem Dudą będzie realizowany. Mam na myśli kwotę wolną od podatku,  płacę minimalną i tak dalej – mówił Piotr Duda.

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości powiedziała, że dziś w Polsce potrzeba polityków, którzy będą brali odpowiedzialność za swoje deklaracje i kierowali się głosem obywateli.

Pan prezydent Andrzej Duda podjął to zobowiązanie wobec milionów podpisów obywatelskich, które zostały złożone w Sejmie pod projektem obywatelskim, a które przez obecną władzę, polityków PO i PSL, zostały odrzucone. Dzisiaj Polska stoi przed potrzebą budowania polityki opartej o wiarygodność i odpowiedzialność. Potrzebuje polityków, którzy będą kierowali się głosem obywateli, którzy będą słuchali – powiedział Beata Szydło.

Wiek emerytalny do 67 lat dla kobiet i mężczyzn podniósł jeszcze rząd Donalda Tuska.

RIRM

drukuj