Za tydzień w Warszawie odsłonięcie pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej

Już za tydzień w Warszawie ma zostać odsłonięty pomnik ofiar tragedii smoleńskiej. Przewiduje to program obchodów VIII rocznicy katastrofy smoleńskiej, który Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło w internetowym klipie.

Uroczystości, we wtorek 10 kwietnia, rozpoczną się od Mszy św. o godz. 8.00 w kościele seminaryjnym. Następnie planowany jest apel pamięci przed Pałacem Prezydenckim. Kolejne punkty programu będą realizowane na pl. Piłsudskiego. Przewidziano tam projekcje filmów i  modlitwę. O godz. 15.30 ma zostać odsłonięty pomnik ofiar tragedii smoleńskiej 2010 r.

O znaczeniu tego wydarzenia mówi poseł Andrzej Melak, który pod Smoleńskiem stracił brata.

– Po ośmiu latach starań nareszcie 10 kwietnia będzie odsłonięty i poświęcony pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. To nasze uporczywe staranie o pamięć tych, którzy zginęli, a którzy byli tak ważnymi osobami w Polsce i w Warszawie, wydają się aż nienormalne. Władze Warszawy zachowują się w haniebny, tchórzliwy i barbarzyński sposób, uniemożliwiając w każdym zakresie upamiętnienie tych ofiar, tak zasłużonych dla Warszawy – wskazuje Andrzej Melak.

10 kwietnia o godz. 16.00 zostanie też odsłonięty kamień w miejscu, w którym ma stanąć pomnik byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Kwadrans później przewidziane są wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy oraz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Wieczorem w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela sprawowana ma być Msza św. Po przemarszu z bazyliki przed Pałac Prezydencki przemówienie ma wygłosić ponownie prezes PiS.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl