Polska w chłodnym powietrzu polarno-morskim

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą układy niżowe, jedynie obszar środkowej Rosji, Ukraina oraz Bałkany znajdować się będą w zasięgu wyżu. Polska będzie w zasięgu niżu znad Skandynawii, na wschodzie zaznaczać się będzie strefa niemal stacjonarnego frontu okluzji. Krańce wschodnie pozostaną w zasięgu zimnej masy kontynentalnej, pozostała część kraju będzie w chłodnym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie się wahać.

We wtorek na zachodzie Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, lokalnie słabe opadu deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, a na wschodzie i w rejonach górskich słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, początkowo możliwe opady marznącego deszczu, powodujące gołoledź. Rano w zachodniej połowie kraju miejscami mgły zmniejszające widzialność do 200 m.

Temperatura maksymalna od 0 st. na północnym wschodzie do 6 st. na południowym zachodzie i zachodzie oraz do 9 st. na wybrzeżu. Wiatr słaby, zmienny, na północy i wschodzie Polski zachodni.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, lokalnie słabe opadu deszczu. W centrum, na wschodzie i na południu Polski miejscami słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, a na krańcach wschodnich oraz w górach śniegu. Miejscami mgły zmniejszające widzialność do 200 m.

 Temperatura minimalna od -4 st., -2 st. w kotlinach górskich i na wschodzie kraju do 2 st. na zachodzie i 4 st. na wybrzeżu. Wiatr słaby, zmienny, na północy Polski z przewagą kierunków południowych.

W środę na północy, w centrum i na wschodzie Polski zachmurzenie duże. Na wschodzie miejscami opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a na północy i w centrum opady deszczu i mżawki. Rano miejscami mgły zmniejszające widzialność do 200 m.

Temperatura maksymalna od 0 st. na wschodzie do 6 st. na południowym zachodzie i zachodzie oraz do 8 st. na wybrzeżu. Wiatr słaby, zmienny, na północy i wschodzie Polski zachodni.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże, słabe opady deszczu lub mżawki. Okresami silne zamglenia. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie duże. Okresami możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Silne zamglenia, możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300 m.

Temperatura minimalna 2 st. Wiatr słaby, zmienny. W środę zachmurzenie duże. Okresami możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Silne zamglenia. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl