fot. pixabay.com

Cała Polska w deszczu

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia, północna oraz zachodnia znajdować się będą pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu zasięgiem swym obejmować będą niże.

Polska będzie pomiędzy rozległym stacjonarnym wyżem z centrum nad zachodnią Rosją i płytkim niżem, którego ośrodek przemieści się znad Morza Północnego nad Niemcy. Ułożony południkowo, rozmywający się front okluzji będzie bardzo powoli przemieszczał się z centrum kraju na wschód. Po południu nad zachodnią Polskę nasunie się front chłodny. Wschód kraju pozostanie w chłodnym powietrzu polarno-kontynentalnym, nad pozostały obszar Polski napływać będzie wilgotne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie się wahać.

W środę zachmurzenie całkowite, na wschodzie miejscami duże, a na zachodzie kraju wieczorem większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu lub mżawki, głównie w zachodniej połowie kraju. Wysoko w Tatrach możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna: na Suwalszczyźnie, Podlasiu, Lubelszczyźnie i Podhalu od 7 do 9 st., poza tym od 9 do 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W nocy ze środy na czwartek na zachodzie Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, początkowo gdzieniegdzie słabe, zanikające opady deszczu, a po północy miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie całkowite i okresami opady deszczu, a wysoko w Tatrach śniegu. Temperatura minimalna od 3 do 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

PAP/RIRM

drukuj